понеделник, 28 ноември 2011 г.

Северозападния влак на ужаса се завърна

Локомотив (Мездра) не загуби нито една точка през есенния дял на първенството в Северозападната "В" група и заслужено ще посрещне 2012 година като лидер. Тимът записа 15 победи и с 42 точки оглавява класирането. Важно е да се уточни, че на отбора бяха отнети 3 точки заради наказание. Днес „железничарите” надвиха в Борован тамошния Торпедо с 4:2.

Очакванията, че двубоят ще е едно от дербитата на шампионата се разбиха на пух и прах още в началото на срещата. Само четвърт час бе достатъчен на лидера да „умъртви” бойкия тим на врачанската легенда Валери Цветанов. Течеше 4-ата минута, когато топката спря в мрежата зад Ивайло Върганов след неспасяем удар на Петър Златков. В 11-ата борованският страж за втори път бе „разстрелян”, а в прегръдките на съотборниците си попадна Цветко Иванов. Шест минути по-късно Емил Манолов направи резултатът категоричен - 0:3. Още неосъзнали се, домакините трябваше за пореден път да започнат играта от центъра на терена след четвърто попадение, дело на Иван Редовски.

Въпреки че изнемогваха тотално, футболистите от Торпедо опитваха също да атакуват. Така се стигна до 27-ата минута, когато Чавдар Димитров вкара за 1:4.

След почивката гостите биха отбой и мачът просто се доиграваше.